ماهی اوزون برون یکی از خوشمزه ترین ماهی های خاویاری ایران می باشد که با روش های مختلفی طبخ می شود. افراد زیادی وجود دارن که می خواهند با طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون با سبزیجات در فر آشنا شوند. در رابطه با این موضوع بهتر است بدانید که طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون بسیار متفاوت است. چون این نوع از ماهی به روش های مختلفی پخت می شود. ماهی اوزون برون اگر به خوبی پخته شود یکی از لذیذ ترین غذا ها به حساب می آید و طرفدار بسیار زیادی دارد.

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون کبابی

فیله ماهی اوزون برون به روش های مختلفی پخته می شود. یکی از روشهای پخت پرطرفدار فیله ماهی اوزون برون پس کبابی آن می باشد.
مواد لازم:

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون با سبزیجات در فر

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون کبابی

برای تهیه کباب فیله ماهی اوزون برون باید مراحل زیر را به خوبی انجام دهید.
بعد از خرید ماهی اوزون برون آن را به قیمت های مناسب برای کباب کردن آماده کنید.
سپس پیاز ها را به صورت نگینی خرد کنید تا به خوبی مزایای خود را به فیله ها بدهند.
حال بهتر است نمک، زعفران، پیاز و آب یک عدد لیمو ترش را به فیله ها اضافه کنید و غیره ها را به خوبی به آن ها آغشته کنید.
مواد را به مدت سه ساعت در یخچال قرار دهید تا به خوبی مزه مواد به خورد فیله ها برود.
فیله ها را به سیخ بکشید و روی منتقل قرار دهید. توجه داشته باشید که فیله ها حتما باید بر روی حرارت ملایم کباب شوند. به همین خاطر توصیه می شود که در طول کباب شدن آن ها را باد نزنید تا به خوبی آب دار و برشته شوند.
همچنین بهتر است بدانید یکی از مهمترین نکاتی که هنگام کباب فیله ماهی اوزون برون باید به آن توجه کنید این است که این ماهی دارای گوشت بسیار تردی است به همین خاطر بهتر است بدانید نیابد زیاد در مواد اسیدی مانند آب لیمو زیاد بماند چون بافت آن از هم می پاشد.

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون سرخ شده

همیشه افراد زیادی به دنبال این هستند که با طرز تهیه ماهی اوزون برون سرخ شده آشنا شوند. چون در بیشتر مواقع ماهی اوزون برون سرخ شده سفت می شود.
مواد لازم:

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون سرخ شده

یکی از نکاتی که هنگام پخت ماهی اوزون برون به روش سره شدن باید به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه فیله ها نباید نمک سود شوند.‌ چون نمک سود شدن ماهی اوزون برون باعث سفت شدن فیله آن در هنگام سرخ شدن می شود. به همین خاطر بهتر است با ما همراه باشید تا طرز تهیه آن را به خوبی یاد بگیرید.
فیله ماهی اوزون برون را به قطعات مناسب برای سرخ کردن تقسیم کنید.
بعد از قطعه قطعه کردن فیله ها باید به آن ها فلفل سیاه، رفت زیتون و زعفران اضافه کنید و به مدت پنج ساعت در یخچال قرار دهید.
بعد از این که مدت زمان مورد نظر سپری شد بهتر است به آن ها نمک اضافه کنید.
حال به مقدار لازم روغن مایع سرخ کردنی در تابع بریزید و تابع را بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود.
سپس فیله ها را در آن قرار دهید تا به خوبی سرخ و طلایی شوند.
دو نکته مهم که در رابطه با سرخ کردن فیله ماهی اوزون برون باید بدانید این است که نمک را نباید به همراه مواد به فیله ها اضافه کنید. چون نمک باعث می شود آب فیله ها گرفته شود و هنگام سرخ شدن سفت شوند. نکته بعدی که در رابطه با ماهی اوزون برون باید بدانید این است که به فیله ها باید روغن زیتون اضافه کرد تا آن ها را ترد کند.

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون در فر

طرز تهیه ماهی اوزون برون در فر کمی متفاوت تر با طرز تهیه آن ها به روش کبابی و سرخ شده می باشد. ما در این جا طرز تهیه آن را برای شما شرح داده ایم.
مواد لازم:

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون با سبزیجات در فر

طرز تهیه فیله ماهی اوزون برون در فر

فیله ها را بعد از برش به آبلیمو آغشته کنید و به مدت پنج دقیقه صبح کنید.
سپس فلفل و پیاز پوره شده را به آن اضافه کنید. بعد از اضافه کردن این مواد به آنها زعفران دم کرده بزنید و در یخچال قرار دهید تا به مدت ۱۲ساعت بماند.
بعد از ۱۲ساعت آن ها را از یخچال خارج کنید. سس و کره را به آن ها اضافه کنید.
حال باید به واسطه روغن نباتی طرف غرب را چرب کنیم و فیله ها را در آن قرار دهیم. البته توجه داشته باشید که از قبل فر را روی در ۱۷۰درجه قرار دهید.
بعداز انجام این گونه از کار ها فیله ها را در فر قرار دهید و بگذارید به مدت ۴۰دقیقه بماند. سپس آن ها را از فر خارج کنید و بر روی آنها سس و زعفران و آبلیمو بمالید و میل نمایی.
جهت خرید آنلاین ماهی و خاویار ماهی اوزون برون با کارشناسان سلطان ماهی در تماس باشید.